Pérez-Reverte'nin sonbaharda çıkacak yeni romanı 'Uyuyan Kadının Adası'

HalaycıBaşı

New member
Arturo Pérez-Reverte bu sonbaharda yeni bir roman yayınlayacak. 'Uyuyan Kadının Adası' yazarın Alfaguara yayınevi altındaki kitapçılara ulaşacak olan bu yeni eserinin adıdır.

Kendisi kitabın yayınlanacağını sosyal ağ X aracılığıyla duyurdu: «Önümüzdeki Ekim için, kütüphanede bana yer ayır. Umarım benim yazarken aldığım keyif kadar siz de okurken keyif alırsınız” diye yazdı takipçilerine.

Gelecek Ekim için kütüphanede bana yer ayırın. Umarım benim yazarken keyif aldığım kadar siz de okurken keyif alırsınız. pic.twitter.com/uAm6805YO6

— Arturo Pérez-Reverte (@perezreverte) 19 Temmuz 2024
Yayıncının internet sitesinde 'Uyuyan Kadının Adası'nın 8 Ekim'de gösterime gireceği belirtiliyor ve kısa bir özet ekleniyor. Bir deniz romanı Ege'de aşk ve maceralar İspanya İç Savaşı yıllarında. Kitap, tüccar denizci Miguel Jordán Kyriazis'in isyancılar tarafından Sovyetler Birliği'nden Cumhuriyet'e askeri yardım taşıyan deniz trafiğine gizlice saldırmak üzere gönderildiği Nisan 1937'de başlıyor.

Operasyonların üssünde, Ege Denizi'ndeki küçük bir adada, İspanyol korsanın hayatı burada kesişecek. karanlık üçgen Sahipleri Baron Katelios ve karısıyla birlikte: Soğuk bir çaresizlikle kaderinden kaçmanın bir yolunu arayan baştan çıkarıcı, olgun bir kadın.

“Her zaman bir roman yazmak istemiştim modern korsanlarve 'Uyuyan Kadının Adası' sonunda bana bunu yapma fırsatını verdi. Ayrıca 1930'lu yıllarda Akdeniz ve Ege Denizi bunun için mükemmel bir ortamdı.” diye konuştu.

Arturo Pérez-Reverte, eserlerinin yirmi yedi milyondan fazla kopyasını dünya çapında sattı. Eylül 2023'te Alfaguara tarafından yayınlanan son romanı 'Son Sorun', İspanya'da halihazırda 300.000 okuyucuya sahip ve devam ediyor. listelerin en üstünde. İle 'Ateş çizgisi'400.000'den fazla kopya satan Pérez-Reverte, 2020 Eleştirmenler Ödülü'ne layık görüldü. Ayrıca, Fransa'da yayımlandığı otuz yılın ardından Pérez-Reverte ve çalışmaları prestijli derginin kataloğunun bir parçası haline geldi. Gallimard yayıneviŞu anda Fransızca olarak yayınlanmayan 'İtalyan'ı önümüzdeki Eylül ayında edebiyat kariyerindeki en önemli kitaplardan biri olarak yayınlayacak.